"Maksan pangalingiga" ehk makse algatamise teenuse kirjeldus

"Maksan pangalingiga" ehk makse algatamise teenuse kirjeldus

SEB pank pakub meile maksete algatamise teenust (sel viisil on kliendil võimalik valida kuue panga vahel), mis toimib samamoodi nagu tasumine pangalingi kaudu oma pangast.

Kliendile ei tule lisatasusid SEB panga poolt, sest see makseviis toimib nagu teeksite pangalingi makse oma panga kaudu.

Ehk valides makseviisiks „Maksan pangalingi kaudu“, suunatakse Teid pangalingi lehele,

  • sealt tuleb vajutada soovitud pangale, siis
  • tuleb sisestada oma internetipanga kasutajatunnus ja valida sobiv sisenemise viis,
  • kui Teile kuvatakse mitut kontot, tuleb valida konto, millelt soovite makse sooritada,
  • siis sooritate makse.
  • Kui makse on edukalt sooritatud, suunatakse Teid tagasi ersen.ee veebipoodi ning kuvatakse sellekohast infot.


Makse algatamise teenus võimaldab Teil teha makseid otse oma kontolt mistahes makseteenuse pakkuja juurest, kui kontole on olemas juurdepääs interneti teel.

Makse algatamise teenuse kasutamiseks peate kinnitama enda isikusamasuse (autentima) vastavalt Teie kontot haldava makseteenuse pakkuja tingimustele. Makse kinnitamiseks peate andma enda nõusoleku kooskõlas tugeva autentimise (Smart-ID, Mobiil-ID, ID-kaart või muu kaheastmelise autentimise lahendus) ja kontot haldava makseteenuse pakkuja nõuetega. SEB Pank teostab makse Teie nimel pärast makse kinnitamist. Makse teostamisel ei ole enam võimalik antud nõusolekut tagasi võtta.

SEB ei võta makse algatamise teenuse eest lisatasusid. Tasud, mida kohaldab teenuse kasutamise eest Teie kontot haldav makseteenuse pakkuja, on reguleeritud Teie ja Teie kontot haldava makseteenuse pakkuja vahelise lepinguga.

Makse algatamise teenuse kasutamisega annate nõusoleku edastada enda konto andmed, nagu IBAN, konto nimi ja valuuta, makse algatamiseks SEB pangale. SEB Pangal ei ole ligipääsu ning SEB Pank ei kasuta ega salvesta muid andmeid peale andmete, mida on vajalik turvalise ühenduse loomiseks Teie kontot haldava makseteenuse pakkujaga selleks, et pakkuda algatamise teenust.

Lisainfo: https://www.seb.ee/ariklient/maksete-kogumine/e-ari-makselahendus#makse-algatamise-teenuse-kirjeldus


Probleemide tekkimise korral saab kirjastuse ERSEN raamatupoe klienditoega ühendust võtta esmaspäevast neljapäevani kl 9.00–11.00 telefonil +372 53 924 601 või e-posti aadressil ee.nesre@puakr.