Stanley Turecki

STANLEY TURECKI on arstiteaduste doktor, psühhiaater, kirjanik ja lektor. Tal on Ameerika psühhiaatria- ja neuroloogianõukogu diplom, täiskasvanute ja lastepsühhiaatri tunnistus ning ta töötab New York City Mt Sinai meditsiinikooli psühhiaatriaosakonna kliinilise abiprofessorina. Samuti kuulub ta Beth Israeli meditsiinikeskuse ja Lenox Hilli haigla ravipersonali hulka ja on mitme kutseorganisatsiooni liige. 1983. aastal töötas ta Beth Israeli meditsiinikeskuses välja rasketele lastele mõeldud programmi ja rajas 1985. aastal Manhattanil raskete laste keskuse.

Pärast tema raamatu „The Difficult Child“ („Raske laps“) ilmumist 1985. aastal (parandatud trükk, 1989), sai dr Turecki laialdaselt tuntuks asjatundlikkuse poolest laste ja pereprobleemide lahendamisel. Tema vaateid on kajastatud paljudes erialastes ja populaarsetes väljaannetes, muu hulgas ajalehes The New York Times ning ajakirjades People, Redbook, Parents, Ladiesʼ Home Journal ja Working Mother. Ta on esinenud paljudes raadio- ja telesaadetes, milleks on näiteks „Good Morning America“, „The Today Show“, „CBS This Morning“, „Oprah Winfrey“ ja „20/20“.

New Yorgis aktiivselt psühhiaatrina tegutsev dr Turecki peab tihti loenguid lapsevanematele, õpetajatele, lastearstidele, meditsiiniõdedele ja vaimse tervise spetsialistidele, kõneleb kutseühingu üritustel ja võtab regulaarselt osa T. Berry Brazeltoni riiklikust seminaride sarjast.