Merina Ty-Kisera

Merina Ty-Kisera, MBA, LAc on suhtunud tervisesse ja tervendamisse kirega nii kaua, kui ta ennast mäletab. Naise pühendumus vaimsele ja kehalisele tervisele sai alguse esimesel kuuel elukuul põetud arengudüsplaasia tagajärjel lapsepõlves kogetud arenguraskustest ja kipsis olemise kogemusest. Ty-Kiseral on bakalaureusekraad meediateadustes ja ta on teinud nii raadio- kui telesaateid. Ülikoolis valiti ta ülikooli raadio juhatajaks ja samuti oli ta tegev uudisteankruna ülikooli televisioonis. Tudengist reporterina kajastas ta kohalikke sündmusi ja tegi raadios iganädalast autorisaadet „For the Health of It“, milles anti tervise ja heaolu alaseid soovitusi tudengitele. Naine kolis ülikooli lõpetamise järel Los Angelesse ja töötas tele- ja filmitööstuse heaks vabakutselisena tervise ja heaolu teemadel. Pärast paariaastast tegutsemist Hollywoodis (väiksed kalad, suur tiik), julgustas Ty-Kisera isa teda magistrikraadi tegema. Naine sai MBA kraadi rahvusvahelise äri alal National Universityst ja töötas, kirjutades äriplaane ja turustamisstrateegiaid. Ärialase magistrikraadi saanuna suundus Ty-Kisera tööle põhja poole San Franciscosse, ettevõttesse Levi Strauss & Cosse, kus ta kujundas ümber kogu tegevusstruktuuri ja -protseduurid, integreerides ja ühtlustades kõik osakonnad ja protsessid kogu ettevõttes. Pärast kümmet edukat tööaastat San Francisco piirkonnas pakuti Ty-Kiserale tegevjuhi kohta Lõuna-Californias tegutsevas meditsiiniseadmete ettevõttes.

Kuigi Ty-Kiserale oli kaunist San Franciscost lahkumine vastumeelt, oli pakkumine liiga hea, et sellest keelduda. Tegevjuhina töötatud aja jooksul kirjutas Ty-Kisera mitmesuguseid standardtööprotseduure üles nii FDA kui muude reguleerivate ametite jaoks. See oli raske töö, mis ei võtnud aga arvesse tema kirge tervise, heaolu ja tervisespordi vastu. Ty-Kisera pöördus tagasi koolipinki, et tegeleda oma armastatud valdkonna, alternatiivmeditsiiniga. Naine sai teadusmagistri kraadi akupunktuuris ja ida meditsiinis South Baylo Universityst ja õppis seejärel veel aasta jooksul Worsley Viie Elemendi akupunktuuri. Ty-Kisera praksis, Merina Wellness, on spetsialiseerunud stressi algpõhjuste vabastamisele, stressitaluvuse tõstmisele ja aitab patsientidel leida neid vaevavate sümptomite taustal olevaid psühholoogilisi ja emotsionaalseid probleeme.

Kui naine leidis enda jaoks eeterlikud õlid, omandas ta litsentsi ka aroomiteraapiaga tegelemiseks. Ty-Kisera õppis Aroma AcuPoint Therapyt ja sellest lähtudes lõi oma klientide jaoks versiooni eeterlike õlide abil rakendatavast punktimassaažist. Naine õpetab seda tehnikat kohalikus kogukonnas ja arendab välja veebikursust. Ty-Kisera töötab täiskohaga klassikalise Viie Elemendi akupunktuuri praksises ja elab puude keskel Asheville’is, Põhja-Carolinas.